Експертна оцінка нерухомості: землі, квартир, будинків, приміщень

Що це за послуга «експертна оцінка нерухомості»? Коли вона нам потрібна, а найголовніше: що впливає на вартість оцінюваного майна (квартир, будинків, земельних ділянок, офісів та інших приміщень)? Ми звернулися до оціночної компанії Хорив http://www.khoriv.kiev.ua/ , яка із практики знає що таке оцінка нерухомості, та отримали від них багато корисної інформації, яку ми розглянемо нижче в цій статті.

Коли нам потрібна експертна оцінка квартири, землі чи житлового будинку?

  • Суд. Ми звертаємося до суду із будь якою метою: сплатою судового збору, вирішення конфлікту щодо якоїсь нерухомості, розділу майна в різних ситуаціях, із вимогою грошової компенсації, а також для інших судових цілей.
  • Банк. Банк створений щоб зберігати в ньому кошти або брати кредит. Відповідно під заставу майна можна отримати кредит в вигляді грошей. Також інколи потрібно пролонгувати існуючий договір іпотеки.
  • Нотаріус. Оцінка нерухомості в Києві, Україні потрібна для укладення цивільно0правових угод. Це є обов’язковою вимогою законодавства України. Ви не зможете подарувати чи продати квартиру, землю чи будинок без звіту про незалежну оцінку майна.
  • Страхова. Ви вирішили не випробовувати долю щодо різноманітних надзвичайних ситуацій і застрахувати майно. Для того, щоб визначити страховий платіж, у разі пошкодження вашого нерухомого майна, потрібно знайти його ринкову вартість, яка б враховувала його фізичний та моральний знос.
  • Бухгалтерський облік чи переоблік. Бухгалтерія відповідає за внесення майна до статутного капіталу підприємства, укладення різноманітних договорів, постановки на баланс підприємства.

Що впливає на оцінку нерухомості? Які фактори оцінювач завжди враховує?

  • «Локейшн». Ми це слово запозичили в англійській мові, а російською це буде звучати як «місцерозташування». На нашу думку цей фактор є головним ціноутворюючим. Навіть якщо у Вас квартира має жаливи стан, розташована в жахливому будинку, але знаходиться в центрі Києва, Москви чи Мінська, то вона буде завжди коштувати великих грошей. Якщо ж у Вас квартира із євроремонтом, знаходиться в «козирному» будинку, але розташована на околиці міста, то вартість її буде або стало-низькою або низькою. Це реальність наших днів J Це ж стосується всіх об’єктів нерухомості: квартири, будинку, земельної ділянки, нежитлового приміщення (офісу, складу, торгових приміщень) тощо.
  • Фізичний стан об’єкту. Чим гірший стан має оцінюваний об’єкт, чим більшим буде його відсоток фізичного зносу, тим меншою буде його ринкова вартість. Цей фактор до речі враховується і для обладнання, транспортних засобів.
  • Наявність додаткових поліпшень. Важливо, щоб квартира мала всі інженерні комунікації, так як і важливо це для будинків, земельних ділянок. Важливо щоб багатоповерховий будинок мав ліфт. Всі додаткові поліпшення роблять наше життя комфортнішим, а вартість цього майна дорожчим та ціннішим.

Оцінка нерухомості сьогодні коштує не таких великих коштів, щоб на ній заощаджувати, але вона допоможе вирішити низку складних завдань. Наприклад не продати дешево квартиру чи будинок.
Цікаво! Читайте статтю про експертну оцінку земельної ділянки і житлового будинку http://www.khoriv.kiev.ua/otsenka-nedvyzhymosty/ . Там багато корисних відомостей щодо такої послуги: які потрібно підготувати документи, скільки коштуватиме та багато іншого.