Вы здесь

Хто такі колектори?

Опубликовано 19 апреля, 2018 - 15:25 пользователем Редакция

Колектор - слово з давніх часів і означає збирати (Сollection - збір). У наш час до основного значенням додався термін «Агентство». Колекторське агентство - це служба стягнення боргів позичальників банку, так само колекторські агентства можуть існувати незалежно від банку або іншої комерційної організації. Як правило колектори спеціалізуються на поза до судовому стягненненні.

Давайте більш детально поговоримо про колекторах і їх діяльності

коллектор по долгамПоняття колекторського агентства прийшло до нас із США. Фактично, колекторське агентство є посередником між кредитором і боржником, що бере на себе зобов'язання проводити роботу по поверненню боргу за певний відсоток. Нерідко самі агентства можуть виступати в якості кредитора, коли первісний кредитор переуступає агентству право вимоги по боргу за договором цесії - тобто просто продає борг.

Перші колекторські агентства створювалися як дочірні підприємства банків і працювали виключно із заборгованостями перед банками-засновниками цих агентств. Активно ж на відкритий ринок спеціалізовані колектори стали виходити порівняно недавно.

Права і обов'язки колекторів

Колекторські агентства (часом асоціюються в суспільстві зі «скупниками боргів») набувають заборгованості у кредиторів, з тих чи інших причин не зуміли стягнути їх самостійно, за деякий відсоток від загальної суми стягується заборгованості, і потім стягують з боржника всю суму заборгованості або навіть суму плюс «інтерес» додатково до загального балансу. Кредитори, які є, як правило, фінансовими організаціями і великими торговими мережами, відсилають заборгованості своїх кредитованих користувачів з групи дебіторської заборгованості.

Існує і друга схема: колекторське агентство працює з фінансовою організацією-кредитором без укладення договору про викуп заборгованостей За цією схемою боржник як і раніше здійснює виплати по заборгованості організації-кредитору, а боргове агентство отримує винагороду в розмірі встановленого відсотка від загальної суми зібраного. Відповідно до виду стягуваної агентством заборгованості, сума винагороди коливається в межах від 10% до 50%, хоча стандартним є розмір винагороди від 15% до 25%.

Регулювання діяльності колекторських агентств

У багатьох державах колекторські агентства обмежені в своїх правах законом, що забороняє деякі набридливі дії щодо боржника. Так в США, згідно з законом Fair Debt Collection Practices Act, колектор не має права багаторазово дзвонити з метою набриднути боржнику, змусивши його тим самим погасити борг перед кредитором (зокрема колектор в США не має права дзвонити боржникові в нічний час).

Що мають право робити колектори і кому дзвонити, та як викупити кредит

Колекторська діяльність не має правових основ, і якщо банк передає право вимоги боргу колекторському агентству, то така дія є незаконною, так як відбувається істотне обмеження прав позичальників. Згідно законодавства:

  • Права що має кредитор на підставі зобов'язання, може бути передано ним іншій особі за правочином (відступлення вимоги) або перейти до іншої особи на підставі закону. Правила про перехід прав кредитора до іншої особи не застосовуються до регресних вимог.
  • Для переходу до іншої особи прав кредитора не потрібна згода боржника, якщо інше не передбачено законом або договором.
  • Якщо боржник не був письмово повідомлений про переход прав кредитора до іншої особи, новий кредитор несе ризик викликаних цим для нього несприятливих наслідків. В такому випадку виконання зобов'язання первісному кредиторові визнається виконанням належному кредиторові.

Выкуп кредитов физических лиц на этом сайте.

Колекторська діяльність починається з укладення договору. Таким договором може бути договір переуступки боргу, агентування, надання послуги. На початку свого існування діяльність колекторів асоціювалася з діяльністю злочинців «вибивав» боргів. Людям погрожували, били, нерідко завдаючи непоправної шкоди здоров'ю, відомі випадки вбивств. Але час йде вперед і як було написано вище тепер є регулятор таких агентств. Зараз це все має суто психологічний тиск. Дзвінки родичам, смс повідомлення, пошта, нерідко бувають випадки заклеювання замків вхідних дверей клеєм, і написи на стінах «поверни борг і ПІБ боржника», це все потрапляє в розділ адміністративного кодексу і має кваліфікацію, але тим не менше це присутнє і має місце.