Вы здесь

Як правильно купити квартиру, щоб потім не пожаліти. Поради

Опубликовано 22 сентября, 2018 - 13:53 пользователем Редакция

Купівля квартири є дуже серйозним рішенням. Вона передбачає значні вкладення, наприклад в Киеві, в ЖК Яскравий http://www.yaskraviy.com/ua/, вам потрібно буде заплатити за один квадрат від 23 000 до 26 000 грн, тобто, однокімнатна квартира обійдеться приблизно в 690 тис.грн. Сума не маленька, а жити в квартирі прийдеться протягом багатьох років. Помилки, допущені під час покупки, в майбутньому можуть добре зіпсувати нерви. Тому при купівлі квартири в новобудові потрібно проявляти максимальну пильність.

Часті помилки при покупці квартири

До недавнього часу основною помилкою в процесі покупки квартири була іпотека в іноземній валюті (долар, євро) або покупка в позику від забудовника без належних гарантій. В даний час ці проблеми в основному зникли. Банки змінили кредитну політику, а для забудовників були розроблені спеціальні положення з метою захистити покупців. Тим не менш, є вічні рекомендації. Існує ряд помилок, яких можна уникнути і заощадити собі сили, гроші і нерви.

 

  1. Купівля квартири «Для старту». Іноді купується житло, яке з самого початку не відповідає вимогам. Наприклад, воно занадто мале або знаходиться не в кращому місці, з поганим навколишнім середовищем. У той же час, ставиться мета його зміни в майбутньому через кілька років. Однак, часто такий варіант не втілюється в реальність і можна промучитися багато років в квартирі яка вас не влаштовує.
  2. Купити якомога дешевше. Керуючись тільки низькою ціною, можна придбати нерухомість, яка не відповідає очікуванням в плані планування кімнат, розташування, інфраструктури та навколишнього середовища. Така квартира вимагає значних фінансових витрат, наприклад, для ремонту.
  3. Не думати про витрати на придбання. Пошук квартири, яка найкращим чином відповідае потребам, не враховуючи інші чинники, є поганим рішенням. Вартість покупки включають в себе операційні витрати, пов'язані з наданням кредиту (іпотеки або готівки на ремонт), нотаріальних зборів і податків.
  4. Не враховується вартість ремонту і експлуатації. Іноді квартиру на вторинному ринку потрібно привести в житловий стан. Вартість ремонту може виявитися несподівано високою і доведеться підготувати додаткові кошти на непередбачені витрати. Слід оцінювати загальні щомісячні витрати на утримання квартири, включаючи виплати на комунальні та інші послуги.
  5. Придбання великої квартири. Іноді починається пошук квартири з одним фактором - вона повинна бути якомога більше. Тільки коли виявляється, що витрати на життя в ній занадто великі, радість від великого будинку пропадає.
  6. Купівля без вивчення своєї купівельної спроможності (кредитоспроможності, фінансового потенціалу). Перш ніж шукати свою мрію, потрібно вивчити свої власні ресурси, які можуть бути використані для покупки нерухомості і свою кредитоспроможність. Ціна житла не повинна перевищувати верхню планку доходів, виділених на кредит. Додаткові витрати також грають свою роль.

Чим керуватися при виборі квартири?

Купівля будинку є більш складний процес, ніж ремонт квартири або поїздка в суботу в супермаркет. Йдеться про вибір місця де планується жити в найближчі кілька або навіть десятків років. Тому потрібно розглянути, що потрібно врахувати при пошуку своєї мрії.

Мета

Відповідь на це питання має вирішальне значення для правильного вибору. Існує три основні варіанти:

  • Бажання жити самостійно і мається на увазі пошук першого власного будинку;
  • Зростає сім'я, тому потрібно житло побільше;
  • Купівля для бізнесу, щоб скористатися перевагами оренди.

Розташування

У кожному місті деякі райони вважаються «хорошим», а інші мають трохи гіршу репутацію. Звичайно, ця думка впливає на ціни нерухомості. Це питання слід розглядати більш практично. Що потрібно людині, яка шукає для себе квартиру? Близькість університетів, великих офісних будівель або принаймні дуже хороший доступ до цих місць досить сильно впливає на вибір житла.

Також варто звернути увагу на комунікації, включаючи громадський транспорт (автобус, трамвай, метро або залізничний транспорт) і дорожню інфраструктуру. Витрачати марно час вранці та вдень, стоячи в пробках, все це не зробить щасливим нікого. Людям з дітьми, або тим що планують їх завести, також знадобиться шукати неподалік дитячий садок і школу. Також варто перевірити, як в майбутньому новому будинку обстановка з шумом від вулиць. 

Незалежно від мети, для якої купується квартира, потрібно дізнатися, як йдуть справи з сусідніми територіями? Потрібно розуміти, будь-яке місто є і довго буде величезним будівельним майданчиком. Так що варто ознайомлюватися з державними планами про довколишні місця. Можливо, на майданчику перед квартирою буде побудований хмарочос, який закриє сонце. Або, може бути, в 200 метрах через п'ять років буде запущена нова кільцева дорога.