Вы здесь

Основні види покеру - характеристики та особливості

Опубликовано 29 декабря, 2022 - 22:17 пользователем Редакция

Покер — гра в карти, мета якої – виграти ставку, а також зібрати найвищу комбінацію, застосувавши класичний варіант з чотирьох, двох або п'яти карт або зробити так, щоб всі суперники припинили участь у грі. Конкретні правила можуть відрізнятися залежно від різновиду покеру та їх правил.

Відмінності ігор

Всі види покеру, умовно, можна розділити на ті, в яких немає “загальних карт”, тобто флопа, терну та рівера, та ігри з “загальними картами”. Також є відмінності за правилами та видами ставок:

  1. Лімітні — ставки суворо фіксовані. Це правило "сковує" динаміку гри. І це одна з причин, чому лімітний Холдем у наш час втратив популярність.
  2. Безлімітні. У цьому випадку обмежень на максимальний розмір ставки немає – гравець може зіграти ва-банк в будь-який час.
  3. Пот-лімітні. Тут розмір максимальної ставки обмежений та залежить від поточного розміру банку.

Різний формат ставок можна застосувати до одного виду гри. Тобто Техаський Холдем або Омаха може бути як лімітними, так і пот-лімітними. Тож важливо знати та розуміти різницю.

Основні види покеру та їх правила

В наш час є декілька популярних видів покеру, про які розповідається нижче. Також відштовхуючись від цих різновидів поговоримо про правила які застосовуються в тих чи інших іграх.

Техаський Холдем

Безлімітний Холдем – відносно проста та популярна (класична) гра в покер. За одним столом можуть перебувати від 2-х осіб до 10. Виграє роздачу той, хто збере старшу комбінацію або змусить решту гравців зіграти «фолд»- тобто інші гравці закінчать гру.

Геймплей та правила

  1. Роздача починається з блайндів, а торги ведуться на чотирьох вулицях (префлоп, флоп, терн та рівер).
  2. Кожен із гравців має право вибору дії – чек, кіл, бет, рейз або фолд.
  3. 5-карткові комбінації необхідно складати з 2-х кишенькових карток та 5 – загальних. Причому стартові карти можуть зовсім не брати участь у складанні комбінації.
  4. Після кінцевого етапу торгів на рівері гравці, що залишилися в грі, розкривають карти (шоудаун), а виграє той, хто зібрав найстаршу комбінацію. У разі рівності банк ділиться порівну між гравцями.

Щоб освоїти гру рекомендуємо у вбет покер румі прочитати повний список правил гри в Техаський Холдем, а також ознайомитися зі стратегією для новачків.

  • Переваги. Популярність гри дозволяє знайти кеш-столи з Холдемом у будь-якому покер-румі на будь-яких лімітах. Як і турніри з різними бай-інами.
  • Недоліки. За іронією долі, популярність одночасно можна віднести як до переваг Холдему, так і до мінусів. Річ у тому, що інформації про стратегію і тактику, зараз в інтернеті багато, а значить, клас «регулярів» постійно зростає і вдосконалюється, тому новачкові вже не так легко знайти гру свого рівня.

Омаха

Пот-ліміт Омаха – друга за популярністю гра в покер. За своєю структурою вона дуже близька до Холдема, а головна відмінність полягає у кількості стартових карток.

Геймплей та правила

  1. Дилер здає учасникам по 4 кишенькові карти та 5 загальних.
  2. Для складання комбінації кожен гравець повинен скористатися формулою «2+3», де 2 – стартові карти, а 3 – загальні. Порушувати це правило не можна.
  3. Як і у випадку з Холдемом, до роздачі два гравці ставлять блайнди, торги проходять на чотирьох вулицях, а виграє той, хто зібрав старшу комбінацію.
  • Переваги. Внаслідок більшого числа карт гравці підвищують можливість зібрати сильніші комбінації, а тому зростає динаміка гри.
  • Мінуси. Менше гри в румах, якщо порівнювати з Техасом. А шляхом високої дисперсії Омаха навряд чи підійде слабким гравцям. Її прорахунок значно складніший від Техаської версії. 

Китайський покер

Китайський покер (Open Face Chinese) дуже відрізняється від інших видів покеру: гра напружена та по-справжньому цікава. У OFC відсутні спільні карти, а кожен із гравців має зібрати не одну старшу комбінацію, а одразу три різних за силою рангів. 

Як грати в китайський покер?

  1. У китайський покер грають від 2-х до 4-х осіб.
  2. У кожного гравця по три бокси для збору комбінацій – «бек», «мідл» та «фронт». Перший складається з трьох карток, а наступні два – з п'яти.
  3. Дилер за кілька кіл роздає гравцям по 13 карт.
  4. Завдання кожного з гравців зібрати три комбінації таким чином, щоб бек був слабшим за мідл, а той у свою чергу програвав фронту.
  5. У китайському покері немає блайндів, а за перемогу порівнюючи комбінації гравцям нараховуватимуться очки.
  • Переваги. Китайський покер – це ідеальна гра для шанувальників несподіваних поворотів. Успіх в OFC відіграє важливу роль, а це завжди залишає високі шанси новачкам.
  • Недоліки. Не завжди можна легко знайти відповідний для гри покер-рум. А правила в Китайської версії набагато складніші за Техаську. Отже, потрібен час, щоб її освоїти.

Мабуть, єдине, що об'єднує OFC та Холдем – комбінації. В іншому ж це дві абсолютно різні гри, так що для того, щоб освоїти цей варіант покеру, потрібно вивчити повний список правил та прочитати кілька порад для новачків.