Вы здесь

Франція найближчими тижнями оснастить ЗСУ танками та бронемашинами. Що ще пообіцяв Макрон Зеленському?

Рубрика:

Франція найближчими тижнями навчить кілька українських батальйонів і оснастить їх десятками бронемашин і колісними танками AMX-10RC. Про це йдеться у спільній заяві президента Франції Еммануеля Макрона та українського лідера Володимира Зеленського, опублікованій Єлисейським палацом, - пишуть Запорізькі Вісті.


6461b87e4db4a.webp

Зазначається, що політики вважають за необхідне посилення колективного тиску на Москву за допомогою подальших санкційних обмежень, «щоб послабити здатність Росії продовжувати свою незаконну агресивну війну».

Також Макрон заявив, що Франція має намір зосередити зусилля на підтримці потенціалу протиповітряної оборони України, щоб захистити її населення від російських ударів.

Санкційний тиск на Росію

Крім того, у спільній заяві за підсумками зустрічі у Парижі Макрон та Зеленський закликали посилити санкційний тиск на Росію. Лідери України та Франції також виступили за жорсткіший контроль за виконанням введених обмежень щодо Росії.

"Франція та Україна згодні з необхідністю активізувати зусилля для забезпечення ефективного здійснення санкцій, а також для запобігання та припинення обходу санкцій через треті країни", - йдеться у офіційній заяві за підсумками зустрічі.

Зеленський і Макрон також закликали інші країни підтримати їхні зусилля «із притягнення до відповідальності за злочин агресії», щоб «надати максимальну міжнародну легітимність» ініціативі зі створення спецтрибуналу.

Макрон заявив про програш Росії у конфлікті

Напередодні зустрічі із Зеленським Макрон заявив, що Росія вже зазнала «геополітичної поразки» у конфлікті в Україні.

За словами французького лідера, на програш Москви вказують її залежність від КНР, а також вступ Швеції та Фінляндії до НАТО. На думку Макрона, Росія перетворюється на васальну державу Китаю.

Під час розмови з виданням політик закликав Європу допомогти Україні «підготувати переговори, які неминуче мають розпочатися». При цьому французький президент наголосив на необхідності уникнути конфронтації з Росією.

Зеленський прибув до Парижа увечері 14 травня. Анонсуючи зустріч із Макроном, він повідомив, що обговорить із французьким колегою «найважливіші пункти двосторонніх відносин».

Згідно з комюніком Єлисейського палацу, лідери зустрілися, щоб обговорити «термінові військові та гуманітарні потреби» Києва та підтримку, яку Франція продовжує надавати Україні. Це перший візит Зеленського до Франції від початку спеціальної військової операції Росії в Україні.