Перейти к основному содержанию

Бетонні перемички - область застосування, виготовлення та види.

Залізобетонні перемички є одним з найбільш популярних видів будівельних виробів, які застосовуються для зведення будівель і споруд широкого спектра призначення.Виготовляють їх з важких сумішей бетону і найчастіше застосовують для перекриття отворів. Придбати перемички залізобетонні Івано-Франківськ за доступною ціною ви можете в компанії ЕТАЛОН т: 067 500 06 61.

 

бетонні перемички

Призначення та сфера застосування

Будівельні елементи, виконані зі сталі та бетону, призначені для облаштування прорізів споруд та будівель. Високі характеристики міцності залізобетону наділяють перемички жорсткістю, яка здатна забезпечити необхідний в процесі експлуатації опір до стиснення. При цьому сталь також підвищує міцність за наявності зусиль, що діють на розтягування конструкції. Перемички використовуються при будівництві дверних та віконних отворів, виконуючи функцію розподілу навантаження над ними. Несуча здатність виробів визначається індивідуально залежно від марки, яка в свою чергу залежить від геометрії та внутрішньої структури елемента. Величини основних технічних характеристик залізобетонних конструкцій встановлюються держстандартами. В залежності від розміру ви можете купити бетонні перемички по таким цінам:

 

Перемички залізобетонні ціна Перемички залізобетонні ціна

Перемички потрібні при будівництві будівель та споруд, виконаних з різних матеріалів для кладки, серед яких:

  • штучний і природний камінь,
  • шлакоблок,
  • штучні буд. матеріали з бетонних і неорганічних наповнювачів.

Вироби у вигляді залізобетонних перемичок призначені для тривалого витримування статичних навантажень, викликаних масою стін, кладок, блоків, перекриттів і стінок конструкції. Монтаж будівельних елементів реалізується у горизонтальній площині.

бетонні перемички

Технічні характеристики та особливості монтажу

Будівельні елементи у вигляді залізобетонних перемичок нормуються відповідно до вимог галузевого стандарту за такими параметрами:

  • тріщиностійкість;
  • міцність;
  • жорсткість;
  • якість матеріалів для бетону;
  • ступінь морозостійкості бетону;
  • фактична міцність бетону (відпускна та проєктна величини);
  • товщина захисного шару бетону від арматурного каркаса;
  • ступінь корозійного захисту;
  • ступінь захисту від агресивного середовища;
  • розміри та положення деталей арматурного каркаса всередині виробу;
  • якість сталі, що використовується для посилення конструкції під час армування.

Залежно від габаритів, масивності та міцності виробів, перемички поділяються на несучі та  конструктивні елементи. Стандартна їх довжина варіюється від 1000 мм до 6000 мм, тоді як значення опорної довжини налічує від 100 мм до 150 мм у стінах, що не несуть, і від 170 мм до 300 мм у несучих. Характеристика несучої здатності будівельних перемичок може змінюватися в межах від 1 до 70 кН/м. Залежно від масивності будівлі та її висотності змінюється навантаження від перекриття, на яке впливає вага кладки. У зв'язку з цим,  до перемичок пред'являються все більш жорсткі вимоги у сфері несучої здатності.

Перед встановленням конструкції перевіряються та оглядаються на предмет відсутності механічних пошкоджень. Вироби несучого типу можуть встановлюватися в робоче положення вручну в тому випадку, коли висота віконного або дверного отвору становить менше ніж 2000 мм. Монтаж несучих будівельних елементів через масивність проводиться за допомогою підіймального крана та вантажозахоплювальних механізмів та пристроїв. Укладання здійснюється на шар розчину в горизонтальному положенні, яке перевіряється та встановлюється за допомогою нівелірів. Шви між кладкою та перемичкою підлягають закладенню та заповненню будівельним розчином.

Особливості розрахунку

Розрахунок здатності навантаження при визначенні необхідних для будівництва того чи іншого об'єкта перемичок необхідно проводитися з урахування того, що вироби виконують функцію перекриття прорізів або забезпечення стикування плит. При цьому вони поділяються на групи:

  • несучі бетонні конструкції, які включають посилені балки, здатні витримувати навантаження в межах від 3400 до 3700 кг/м;
  • несучі балки. Їхня функція полягає лише в тому, щоб витримувати навантаження кладки стіни, розташованої безпосередньо над дверним або віконним отвором;
  • прогони - несучі конструкції, що мають значні габаритні розміри;
  • олівці – тонкі вироби, не несуть навантаження, з товщиною до 120 мм, що використовуються при спорудженні дверних прорізів у міжкімнатних стінах;
  • ригеля – прогони, які мають відповідну полицю у вигляді виїмки для упору та відрізняються значною масою.

При приватному та малоповерховому будівництві найчастіше залучені перші два види залізобетонних виробів, також знаходять застосування тонкі олівці. Габарити перемички та величина максимального навантаження, що припадає на балку, визначаються спеціалістами відповідних організацій при розрахунку та формуванні пакета проєктної документації.