Перейти к основному содержанию

Переваги електричних рушникосушарок перед водяними

Комбинированный полотенцесушитель, от стены водопроводный, а рядом электрический.Електричні рушникосушарки — електроприлад для обігріву ванної кімнати, сушіння рушників і дрібної мокрої білизни. Він підключається до розетки з напругою 220В за допомогою вилки і працює, споживаю електроенергію. У цьому головна відмінність електричної рушникосушарки від водяної. Але чим вони відрізняються ще? Які переваги і недоліки електричних сушок для рушників, чим вони краще водяних моделей?

Види електричних рушникосушарок та їх особливості

По конструкції виділяють 2 види електричних сушарок для рушників, придбати які можна тут https://mario.ua/production_cat/electric/, на офіційному сайті українського виробника Мario. Розглянемо їх особливості, плюси та мінуси докладніше.

З теном

Електричні сушки для рушників з теном - це вид обігрівачів для ванної кімнати, в конструкцію яких входять:

  • Система порожніх трубок (змійовик, драбинка). Це основна частина приладу - саме гарячі труби нагрівають приміщення, сушать рушник і захищають від вогкості, плісняви.
  • Шнур з вилкою на кінці призначений для підключення приладу до розетки.
  • ТЕН (ТЕН, або теплонагрівальний елемент). Це провідник, який при проходженні через нього електрики перетворює електричну енергію на теплову.
  • Теплоносій. Це може бути вода, олія чи антифриз (дуже рідко гліцерин). Теплоносій приймає тепло від тену і циркулює по порожніх трубах, рівномірно розподіляючи енергію. В результаті труби нагріваються та починають опалювати ванну.

Сушки для рушників з теном довго нагріваються, повільно остигають. Максимальна температура теплоносія в них залежить від складу теплоносія і часто становить 90-110 градусів Цельсія. Максимальна температура поверхні пристрою становить зазвичай 70–75 градусів. Такі прилади споживають велику кількість електроенергії – це їхній основний недолік. Мінусом є те, що в системі трубок циркулює рідина. Тому існує ризик утворення протікання. Він підвищується при використанні неякісного теплоносія.

З гріючим кабелем

Зовні конструкція кабельної електричної рушникосушарки не відрізняється від приладу з теном і рідинним теплоносієм. Але всередині влаштована інакше, в порожніх металевих трубах виробу знаходиться кабель, що гріє - він нагрівається від електричного струму, що проходить по провіднику. Цей провідник оточений товстим ізоляційним шаром матеріалу з високою теплопровідністю. Тому тепло швидко передається від кабелю металевим трубам і поперечкам сушки для рушників.

Особливості кабельного нагрівача:

  • Швидке нагрівання та швидке охолодження.
  • Менша витрата електроенергії в порівнянні з теновими моделями.
  • Максимальна температура поверхні сушарки залежить від конкретної моделі та становить від 50 до 65 градусів.

Кабельні сушки для рушників більше підходять для виконання єдиної функції - сушіння рушників. Звичайно, вони підвищують температуру повітря у ванній кімнаті, але незначно. Тому вони рекомендовані для встановлення, коли в санвузлі додатково встановлено радіатор, підключений до центрального або автономного опалення. В іншому за функціональністю і зручністю експлуатації пристрою з кабелем, що гріє, не поступаються приладам з теном.

Плюси електричних рушникосушарок — чим вони кращі за водяні

Основні переваги електричних сушок для рушників перед водяними аналогами:

  1. Простий монтаж. Щоб встановити електричні рушникосушарки потрібно просто прикріпити конструкцію до стіни в потрібному місці поблизу розетки. Виклик сантехніків та професійних монтажників необов'язковий.
  2. Можливість вибору будь-якого місця для встановлення сушарки. Прив'язки до водопроводу або системи опалення немає.
  3. Незалежність роботи сушарки від систем центрального опалення та централізованої системи гарячого водопостачання. Це означає, що пристрій буде працювати у будь-яку пору року, коли вам це буде потрібно – не тільки в опалювальний сезон, а й улітку. Прилад грітиме ванну навіть у періоди літнього планового обслуговування систем гарячого водопостачання.
    Відсутність ризику поломки внаслідок гідроудару. Він неможливий, оскільки електросушарка не підключена до ГВП та опалення.
  4. Можливість увімкнення та вимкнення при необхідності — просто вийміть вилку з розетки або використовуйте спеціальний вимикач. Так ви зможете скоротити витрату електроенергії та заощадити на її оплаті.
  5. Можливість використання додаткових функцій. Електричні моделі можуть оснащуватися таймером, який автоматично включатиме і вимикатиме сушарку в заданий час. Виробники також пропонують великий вибір пристроїв із терморегуляторами. Вони дозволяють регулювати температуру нагріву труб рушникосушарки в діапазоні від 10 до 75 градусів. Терморегулятори мають просте керування. Вони бувають механічними та електронними.

Ще один великий плюс електричних приладів – різноманітність їх дизайнів. Виробники пропонують великий вибір моделей, що відрізняються формою, розміром, матеріалом і кольором. Тому серед них простіше вибрати варіант, який максимально гармонуватиме з інтер'єром ванної кімнати.

Мінуси електрорушникосушки - чим вони гірші водяних

Незважаючи на велику кількість плюсів у електричних рушникосушарок є свої недоліки. Основні мінуси таких пристроїв такі:

  1. Менший термін служби. Якісні водяні сушки для рушників з нержавіючої сталі служать до 30-40 років. Середній термін роботи електричних моделей становить 10-15 років.
  2. Високі вимоги до якості теплоносія. Звичайна вода для заправки сушки для рушників не підійде — з нею прилад швидко зламається. Потрібна або дистильована (очищена від домішок) вода, або якісна олія, антифриз. У такому разі ремонт або заміна тену знадобиться не скоро.
  3. Необхідність у заземленні. Електроприлади слід заземлювати за всіма правилами. У приватних будинках це завдає менше незручностей. А у міських квартирах правильне заземлення можливе не завжди. Однак враховуйте, що більшість моделей з кабелем, що гріє, в заземленні не потребують. Якщо заземлити сушки для рушників не вдасться, слід вибирати саме такий варіант.
  4. Дороге обслуговування. При підключенні сушаря до ГВП або системи опалення витрати на гарячу воду або тепло не збільшуються. А електроприлади живляться від електрики, за яку потрібно платити. Чим вища потужність пристрою, і чим частіше ви ним користуєтеся, тим більше сума буде в квитанціях за оплату електроенергії.

Щодо висока вартість, при однакових розмірах, формі, дизайні електрична сушка для рушників коштує більше водяного аналога. Адже його конструкція всередині складніша. Водяна модель є радіатором — системою порожніх трубок. Тому її вартість нижча.

Що краще — сушарка для рушників електрична або водяна?

Щоб зробити вибір між електричною та водяною сушаркою рушників, потрібно зважити всі за та проти. Зрозуміти, що краще встановити саме вам, також допоможе оцінка можливостей для підключення та використання тієї чи іншої моделі. Вибираючи між ними, враховуйте такі критерії:

  1. Тип опалення
    • Якщо ви розглядаєте підключення до системи опалення, важливо враховувати, яке воно — центральне або автономне. Останній варіант зазвичай використовується у приватних будинках. Він зручніший, тому що ви можете топити будинок у будь-який час. При централізованому опаленні сушарка для рушників буде теплою тільки в опалювальний сезон.
  2. Наявність ГВП
    • Якщо у вас є гаряча вода, то підключення до ГВП – найкращий варіант. Це дозволить заощадити на електроенергії. При цьому у вас завжди буде гаряча сушка для рушників — влітку і взимку. Виняток становлять 2 тижні у теплу пору року, коли комунальні служби проводять планове обслуговування систем ГВП.
  3. Необхідність обігріву ванної кімнати
    • Якщо радіатора немає, приймати ванну або душ буде некомфортно. В цьому випадку потрібен водяний змійовик або дуже потужна електрорушникосушка. При великій площі перевага надається водяним приладам.

Якщо ви оцінили переваги електричних і водяних пристроїв і не можете вибрати серед них найкращий варіант, хорошим вирішенням проблеми стане покупка сушки комбінованого типу. Зазвичай її монтаж здійснюють в систему опалення, коли відсутня ГВП. Пристрій позбавлений недоліків водяних змійовиків, оскільки може підключатися до електромережі та працювати навіть улітку, коли обігрівати квартиру чи будинок немає потреби.