Послідовність дій при виборі пристою покращення слуху: що треба врахувати при купівлі слухового апарату
Слухові апарати відрізняються за багатьма параметрами: конструкцією, типом посилення звуку, додатковими функціями. Незалежно від типу, основна мета цих приладів - терапевтична. Втім, відомі випадки, коли людина, регулярно використовуючи корегуючи пристрій, змогла відновити природній слух. Але щоб підібрати слуховий апарат правильно, потрібно звернутися до фахівців для проведення досліджень слухових аналізаторів. Тут на допомогу приходять аудіометристи та слухопротезисти, чиї діяльність розглянемо далі.
З чого почати вибір апарата для посилення звуку
Якщо у людини виникли проблеми із слухом, треба звернутися до лікаря-лора. Він призначить необхідний комплекс аналізів та визначить можливий шлях лікування. З діагнозом можна підібрати відповідний прилад в спеціалізованому центрі, такому як Центр Слуху. Тут проводиться додаткове обстеження пацієнта за допомогою проведення тональної аудіометрії. Результатом дослідження стає аудіограма. Вона допомагає визначити ступінь втрати слуху та відібрати найбільш відповідний слуховий апарат.
Аудіометрист працює з пацієнтом, визначаючи його спосіб життя, побажання щодо додаткового функціоналу та наявність протипоказань, таких як психічні розлади. У результаті пацієнт отримує інформацію про:
- Ступінь слухової чутливості: визначається в кожному вусі окремо. Це важливо через те, що покази можуть значно відрізнятися.
- Перелік частот, які не сприймаються вухом: необхідність використання цифрових моделей для компенсації цих втрат.
- Тип приладу: обирається на основі особистих потреб та медичних показників – внутрішньовушні, завушні, кишенькові.
- Додатковий функціонал: може включати підключення до смартфона, режими для слухання музики або розмови по телефону.
Важливо усвідомлювати, що вибір коригуючого пристрою - це важливий крок на шляху до покращення якості життя.
Хто виконує налаштування слухового апарату
Цей процес проводиться за допомогою комп'ютерного програмного забезпечення. Сучасні технології дозволяють коригувати такі показники:
- Рівень гучності: відповідно до потреб користувача та вимог медичного обладнання для діагностики слуху людини.
- Частотні канали: для того, щоб оптимально працювати на усіх діапазонах.
- Мікрофони: напрямок їх розташування.
- Компресія частотних каналів.
- Шумопоглинання.
- Рівень звукового тиску: для збалансування звукового сигналу.
Слухопротезист проводить налаштування, намагаючись максимально наблизити сприйняття звуку до природнього. З цією метою користувачі і прагнуть купити апарат для покращення слуху. Важливою частиною процесу є фінальне тестування слухового апарату на вусі пацієнта згідно з європейськими стандартами. Це допомагає відтворити реалістичні умови використання приладу та забезпечити оптимальні налаштування.
Фахівець здійснює налаштування слухового апарату в три основних етапи:
- Після купівлі. Первина адаптація згідно з результатами аудіограми.
- Адаптивний період. Цей етап може тривати місяць або більше. Користувач звикає до мовлення співрозмовників. Вчиться спілкуватися по телефону. Адаптується до шуму довкілля.
- Кінцеве корегування. Фахівець робить фінальні налаштування на основі досвіду користування апаратом пацієнта під час адаптації.