Перейти к основному содержанию

Що варто знати про купівлі квартири від забудовника?

Купівля власної квартири є одним з найважливіших життєвих рішень. Потенційні покупці житла швидко помічають велику і жорстку конкуренцію на цьому ринку. Незважаючи на те, що житлові комплекси в Києві будуються досить інтенсивно, квартир вистачає не всім. Забудовники ведуть боротьбу за увагу майбутніх клієнтів, інтенсивно рекламуючи свої пропозиції. Як же підібрати квартиру на первинному ринку?

Выбор количества комнат в квартире

Як купити квартиру щоб потім не шкодувати?

Перед пошуком хорошого варіанту слід оцінити свої фінансові можливості. Виходячи від наявності коштів для купівлі буде залежати кількість доступних квартир. Тому якщо прийнято рішення використовувати кредит, першим кроком є ​​пошук банку. Отримання коштів в кредит дає точку відліку і дозволяє визначити свої пріоритети.

Слід пам'ятати, що витрати не закінчуються отриманням ключів і в нове помешкання потрібно вкласти додаткові гроші. З цієї причини слід ретельно управляти своїми фінанси, щоб взятої суми вистачило для оплати наступних робіт в квартирі.

Крок перший. Вибір нерухомості

Знаючи свої можливості, можна зосередитися на пошуку. Одним з основних критеріїв є ціна, дата завершення і місце розташування квартири. При перших кроках допомогу надасть інтернет, де можна дізнатися про поточні проекти забудовників.

Особливу увагу при виборі компанії слід приділити збору інформації про неї. Слід перевірити інтернет-форуми, ознайомиться з думкою людей, які вже живуть в будинках, побудованих забудовником, і перевірити, як своєчасно він виконує свої зобов'язання.

Крок другий. Перевірка обраного варіанту

Після пошуку, в будь-якому випадку, з'явиться 1-2 варіанти, які найкращим чином відповідають очікуванням. Потрібно виділити час щоб відвідати офіс компанії і ближче ознайомиться з запропонованими умовами.

Від забудовника слід попросити надати йому таку інформацію:

  • Який досвід має компанія в плані завершених проектів.
  • Який правовий статус ділянки.
  • Як виглядає план по роботах над сусідніми ділянками.
  • Чи плануються в межах 1 км інвестиції в інфраструктуру (наприклад: нові дороги, очисні споруди, сміттєспалювальні заводи і т.д.).
  • Який крайній термін завершення роботи і передачі об'єктів нерухомості.
  • Хто фінансує будівництво і які гарантії для покупців.

Крок третій. Переговори і підписування попередньої згоди

Прийшов час для остаточних переговорів. Забудовник може виявити різну гнучкість. Одні будуть пропонувати знижки, інші не готові провести переговори. Можливо, на цьому етапі вдасться отримати більш дешеву вартість або більш високі стандарти роботи. Багато що залежить від ситуації на ринку і удачі від обраної покупки.

Найважливішим елементом угоди є двостороннє зобов'язання, яке є остаточною угодою про передачу права власності на житло. Воно повинно включати додаткову інформацію:

  • ціна нерухомості і її розташування,
  • умови оплати авансу,
  • терміни оплати наступних виплат,
  • терміни передачі житла,
  • умови змін терміну завершення будівництва,
  • умови отримання квартири,
  • наслідки розірвання договору (стандартне - конфіскація застави покупця або подвійне повернення коштів забудовником).

Зверніть увагу! Угода між покупцем і забудовників повинна бути завірена нотаріусом.