Перейти к основному содержанию

Види та монтаж мансардних вікон

Під дахом заміського будинку можна облаштувати приміщення будь-якого призначення – спальню, кабінет, дитячу або навіть ванну чи сауну. Зручність проживання в такій кімнаті буде залежати від правильного вибору мансардних вікон, їх виду, кількості та місця розташування. Монтаж мансардних вікон – справа відповідальна. Адже при неправильній установці можливі такі неприємності як протікання покрівлі та охолодження приміщення взимку. Про те, якими бувають мансардні вікна і яка технологія їх установки ми розкажемо в цій статті.

Види мансардних вікон

Встановити мансардні вікна при бажанні можна на фронтони. Інколи вони розташовуються похило в площині покрівлі. Використовуються також слухові вікна в мансарді. У цьому випадку конструкція монтується вертикально в спеціальній «шпаківні». Вибір того або іншого варіанту залежить як від особливостей дизайну мансардної кімнати, так і від особистих уподобань самих господарів будинку. Як виглядають мансардні вікна різних конструкцій ви можете побачити у відео нижче.

Конструктивні особливості

Вікна для мансарди можуть сильно відрізнятися за своїм конструктивним особливостям. На сьогоднішній день існують такі типи:
  • Карнизні. Така конструкція використовується на мансардах з високим перестінком;
  • Похилі з нижнім елементом. Верхня частина цього варіанту відкривається. Нижня ж глуха;
  • Балконні. З похилою конструкцією в цьому випадку з'єднана вертикальна, яка представляє собою частину парапету балкона. Балконні мансардні вікна виглядають дуже незвично
  • Надставки. Використовуються як трикутні, так і напівкруглі варіанти. Таке доповнення гармонійно вписується в екстер'єр будівлі і непогано виглядає в інтер'єрі мансардного приміщення;
  • Світловий тунель. У тому випадку, якщо над житловим мансардним приміщенням розташоване ще і невелике горище, вікно може влаштовуватися на ньому. Кімната ж висвітлюється через світловідбиваючий тунель-трубу.
Зверніть увагу! Світловий тунель може стати відмінним варіантом для мансарди, оформленої в стилі хай-тек або мінімалізм.
  • Стандартні. Такі конструкції можуть мати прямокутну або квадратну форму. Складаються вони з рами і однією поворотною стулки. Іноді використовуються також глухі варіанти, проте, у продажу практично не зустрічаються. Зазвичай їх виготовляють на замовлення. Стандартні конструкції використовуються в житлових приміщеннях на мансарді найчастіше.

Типи за способом відкривання

Крім усього іншого мансардні вікна можуть відрізнятися за способом відкривання. При бажанні можна встановити такі види конструкцій:
  • Варіант з віссю повороту розташованою в центрі. Це найбільш популярні мансардні вікна. Відгуки про них виключно позитивні. За ними дуже просто доглядати і монтувати їх можна на схилах з будь-яким ухилом;
  • Мансардний люк. Відкривається по бічній осі;
  • Варіант з нижньою віссю. Стулки у таких конструкцій відкриваються вперед;
На замітку! Любителям особливого комфорту варто придбати вікна з електроприводом. Відкривати і закривати стулки таких конструкцій можна за допомогою пульта.

Матеріал для виготовлення профілю

Фасадні вікна в даху мансарди можуть бути виготовлені з ПВХ, алюмінію або дерева. У звичайних приміщеннях, таких як кабінет, спальня або вітальня, можна встановлювати всі ці різновиди. Якщо ж на мансарді обладнана ванна або сауна, дерев'яні конструкції краще не використовувати. У цьому випадку варто встановити мансардні вікна пластикові або алюмінієві. Непоганим варіантом можуть стати також металопластикові конструкції.

Технологія установки мансардних вікон

Установка мансардних вікон виконується з дотриманням певних правил. Раму слід монтувати так, щоб нижній її край знаходився приблизно в 120 см від підлоги. Колір профілю повинен гармоніювати з кольором покрівельного матеріалу. Найкраще монтувати рами до установки покрівельного пирога. Стулки вставляються пізніше. Звичайно ж, мансардні вікна можна встановити і на вже готовий дах. При цьому попередньо варто накреслити відповідні креслення. Покрокову інструкцію монтажу мансардного вікна дивіться в відео нижче.