Вкладання ламінату своїми руками
Коли мова йде про ремонт, то усі розуміють, що дешево це не обійдеться. Саме тому багато людей намагаються якомога більше справ виконати самостійно, щоб зекономити. Є, звісно, роботи, які слід довірити професіоналам, як облаштування системи водопостачання чи опалення, встановлення теплої підлоги. Ціна на їх послуги цілком виправдана, адже для цих задач необхідні спеціальні інструменти, знання та вміння. Коли ж мова про вкладання ламінату, то цей етап можна сміливо взяти на себе. Адже цей тип покриття добре продуманий виробниками та потребує мінімум знань та зусиль для монтажу.
Ми пропонуємо вам кілька дієвих порад, які переконають у тому, що ця робота під силу кожному.
Підготовка поверхні
Для того аби вкласти ламінат, потрібно мати абсолютно рівну поверхню. При цьому цей тип покриття для підлоги не вимагає особливої основи, його можна запросто вкласти, як на бетонну стяжку, так і поверх керамічної плитки чи лінолеуму.
Проте варто зважити чи плануєте ви монтаж теплої підлоги, ціна якої найбільш вигідна на сайті https://koer-sanitary.com/ua/opalennya-tepla-pidloga. Якщо плануєте, то слід після її монтажу заливати бетонну стяжку з фінішним покриттям, що містить самовирівнюючу суміш. Зауважте, що перепад висот не повинен перевищувати 2 мм.
Варіанти розкладки
Ламінат можна вкладати різними способами. Їх обирають відносно положення віконних пройомів, а також на власний смак. Чому слід зважити на вікно? При потраплянні в кімнату сонячних променів, різний спосіб укладки буде створювати різний ефект. Існують такі схеми:
-
класична – перпендикулярно до вікна, що створює ефект монолітного покриття;
-
паралельна укладка впродовж стіни з вікном, що дає шанс візуально розширити приміщення;
-
діагональна укладка під кутом 45 градусів щодо вікна. Класно виглядає при зонуванні кімнати, проте має найбільш розхід матеріалу, адже треба багато панелей обрізати (+15%).
Типи з’єднання
Сьогодні на ринку є чимала кількість ламінату, котрий відрізняється за способом кріплення дощок. Найпопулярніші варіанти:
-
клеєвий – замає багато часу, але є найнадійнішим. Проте має мінус – неможливо демонтувати без пошкодження;
-
замкове з’єднання Lock;
-
замкове з’єднання Click.
Технологія укладки ламінату максимально проста та зрозуміла. Усі варіанти описані в мережі, часто з детальними відео, тому ви запросто справитесь із будь-яким з них. Окрім того ніколи не пізно звернутись по допомогу до спеціалістів, якщо раптом щось стане не зрозуміло.