Який плед купити? Види, властивості, популярні моделі
Плед – предмет декорування спальні, вітальні, здатний перетворити навіть звичайнісінький диван на стильний. Його роль в інтер'єрі така сама, як і подушок, картин, статуеток, квітів. Розкажемо, як вибрати плед: які матеріали, кольори, декори розглядати, як усе це правильно поєднувати, щоб надати приміщенню затишку та потрібну атмосферу.
Для створення комфорту та затишку винайдено безліч побутових предметів, до них відносяться і постільні речі, такі як подушки, матраци, постільна білизна, ковдри та пледи. Останні мають велику популярність, відрізняються різноманітністю моделей і функціональністю, що дозволяє споживачеві з легкістю підібрати на сайті https://laine.com.ua/pledy/ виріб «під себе».
Відмінності між пледом, ковдрою та покривалом
Крім пледів в інтернет-магазині Laine також є ковдри та покривала, але всі вони мають деякі відмінності між собою. Отже, чим відрізняються дані предмети побуту:
- Ковдра — багатошарова постільна приналежність, що складається з чохла і наповнювача. Призначений для укриття, коли холодно. Різновидом ковдри є перина — не стьобане пишне полотно, набите пір'ям, пухом або хутром. Призначена для сну на ній.
- Покривало — предмет інтер'єру, використовується для накриття поверхонь меблів. Виготовляється з різних тканин, які можуть бути як в один, так і кілька шарів. Нерідко має декоративне оздоблення.
- Пледи також є предметом інтер'єру, використовуються для накриття ліжок, диванів і крісел, а також для укриття під час відпочинку.
Всі перелічені предмети виробляються як із натуральних, так і штучних матеріалів.
Види пледів
Різноманітність пледів дозволяє розділити їх за кількома критеріями. Залежно від матеріалу, з якого вони виробляються:
- натуральні, можуть виготовлятися з хутра, пуху, вовни, бавовни та інших натуральних матеріалів;
- штучні, до таких відносяться акрил, поліестер, фліс тощо;
- змішані, являють собою продукти, що складаються з натуральних і штучних матеріалів.
Також можна розділити пледи за розміром:
- євро розміри - 200 на 220 см;
- євро максі - 220 на 260 см;
- двоспальний - 180 на 210 см;
- півтороспальний - 150 на 200;
- дитячий має розміри 110 на 140 або 100 на 150 см,
- для новонароджених — 80 на 100 см.
Спосіб виробництва — ще одна відмінна риса, зустрічаються:
- в'язані;
- ткані;
- зшиті з цілого шматка тканини;
- клаптеві.
Форма:
- прямокутник;
- квадрат;
- коло, овал.
Деякі виробники надають можливість споживачам вибрати на замовлення будь-яку форму пледу.
Матеріал
Матеріал, з якого виготовляються пледи, є важливим критерієм під час покупки виробу. Виробники випускають моделі з таких матеріалів:
- Плюш, являє собою полотно, що складається з бавовни і має ворс із вовни або шовку. Полотна з нього відрізняються м'якістю та міцністю, мають високі термоізоляційні показники. Часто можна зустріти дитячі моделі виготовлені з цього матеріалу. Мінусом цієї тканини є те, що її не можна прати, оскільки вона втратить свою привабливість. Для очищення підходить лише хімчистка.
- Фліс — штучний матеріал, виробляється з поліестерових волокон. Відрізняється легкістю, стійкістю до вологи, повітропроникністю, а також зносостійкістю. З флісу виходять теплі та гіпоалергенні вироби.
- Мікрофібра — синтетична тканина, що складається з найтонших поліефірних волокон. Пледи з мікрофібри пухнасті з обох боків, м'які та приємні на дотик. Вони мають невелику вагу та не викликають алергічних реакцій. Але регулярне використання та перепади температур досить швидко їх псують.
- Бамбук — натуральний і досить популярний матеріал. Він міцний, легкий і має хорошу терморегуляцію. У бамбуковій тканині не заводяться різні мікроорганізми, так як матеріал має антибактеріальні властивості. Тканина вважається чистим екологічним продуктом, повністю безпечним для людей, у тому числі дітей. З мінусів: ця тканина не відрізняється теплом.
- Бавовна — чудове рішення для теплої погоди. Тканина добре вбирає вологу і пропускає повітря, приємна на дотик. Підходить навіть для укриття маленьких дітей.
- Вовна — натуральний матеріал, теплий та гігроскопічний, має довгий термін служби. Вироби з вовни підходять для лікування болю у суглобах. З недоліків можна виділити високу вартість, можливі алергічні реакції та особливий догляд за виробами. Також вовняні тканини мають властивість колотися, але для усунення цього недоліку виробники змішують шерсть з іншими матеріалами.
- Хутро — буває натуральним чи штучним. Натуральне хутро відрізняється теплом, але може викликати алергічну реакцію та має високу вартість. Прати хутряні предмети не рекомендують, вони підлягають лише хімчистці. Штучне хутро більш невибагливе, стійке до вологи, і також зберігає тепло. З мінусів виділяють здатність ворсу утримувати пил і накопичувати статичну електрику.
Порада! Вибираючи модель пледу, слід заздалегідь визначитися з тим, навіщо він потрібен, з якою метою буде використовуватися. Таким чином, буде легше підібрати і розміри, і матеріал виробу.
Плюси та мінуси
Як і всі постільні приналежності, пледи мають свої негативні та позитивні сторони. Серед плюсів можна виділити:
- факт того, що вироби підвищують затишок та комфорт у будинку;
- мають високу теплопровідність, пов'язано це з тим, що більшість тканин має структуру, яка забезпечує збереження тепла в холодний час;
- вбирають вологу, деякі моделі здатні не тільки її ввібрати, а й швидко випарувати, залишаючись при цьому приємними на дотик;
- мають тривалий період служби;
- мають приємні зовнішній вигляд;
- широкий вибір продукції в магазині Laine.
Товари також мають недоліки, серед яких:
- зношування — зважаючи на те, що вони не призначені, щоб на них одягали підковдри, вони часто втрачають колір, з'являються потертості, можлива поява катишок та інших зовнішніх змін, але при цьому без порушення експлуатаційних властивостей;
- пильність — багато моделей мають ворсинки різної довжини, що сприяє скупченню пилу, чистити такі предмети слід регулярно;
- алергенні — в даному випадку йдеться про натуральні матеріали, які нерідко викликають алергічні реакції;
- скупчення статичної електрики — даною неприємною властивістю наділені ненатуральні тканини;
- вартість — деякі пледи мають досить високу ціну, як правило, це натуральні, якісні вироби.
Деякі виробники випускають постільну білизну відразу з пледами, таким чином покупець купляє вироби, які не порушать загальну композицію. А деякі дитячі пледи є частиною іграшок.
Як вибрати плед
Вибрати плед нескладно, але перед придбанням все ж таки варто врахувати деякі критерії, які допоможуть підібрати виріб не тільки гарної якості, але й той що повністю вписується і підкреслює інтер'єр. Отже, слід враховувати:
- Ціль використання.
- Колірну гаму.
- Стиль, важливо, щоб полотно підходило до обстановки у приміщенні.
- Розмір.
- Матеріал — ще один важливий критерій, він має бути якісним та безпечним для здоров'я.
Рейтинг найкращих пледів на 2023 рік
Широкий асортимент продукції в інтернет-магазині Laine дозволяє покупцям вибрати відповідну модель під будь-який інтер'єр та будь-які вимоги. Нижче буде представлений невеликий перелік виробів, які на думку споживачів можна назвати найвдалішими та якіснішими (замовити товари з рейтингу ви можете по т: +380997882091)