"Зернову угоду" продовжили на чотири місяці. Росія не стала заперечувати
Роботу "зернового коридору" для експорту продовольства з трьох українських морських портів продовжено ще на 120 днів. Спочатку "зернова угода" була укладена до 19 листопада, а наприкінці жовтня її дія припинялася.
Як повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, рішення про продовження "зернової угоди" було ухвалено у Стамбулі, гарантами реалізації ініціативи залишилися ООН та Туреччина.
Про те, що гуманітарний коридор для вивезення продовольства працюватиме ще чотири місяці, оголосив президент України Володимир Зеленський.
"Чекаємо на офіційний анонс від партнерів", - написав він у "Твіттері".
Продовження угоди підтвердив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, а генсек ООН Антоніу Гутерріш заявив , що вітає "згоду всіх сторін" щодо продовження продовольчої угоди.
Пізніше це підтвердило і МЗС Росії, зазначивши, що угода передбачає автоматичне продовження на 120 днів за відсутності заперечень будь-якої із сторін.
"Таких заперечень не надійшло", - повідомили у російському дипвідомстві.
Україна офіційно звернулася до партнерів із пропозицією продовжити ініціативу мінімум на рік і додати до неї порт Миколаєва, і очікує на відповідь, розповів Кубраков.
За його словами, з 1 серпня Київ у рамках ініціативи щодо безпечного транспортування сільгосппродукції через Чорне море експортував понад 11 млн тонн сільгосппродукції до 38 країн. Це значна сума, але недостатньо – "потрібно використати весь експортний потенціал наших портів, щоб світ швидко отримав необхідні постачання", зазначив він.