Вы здесь

Ретро електрика: історія виникнення

Опубликовано 12 июня, 2022 - 23:22 пользователем Редакция

Ретро електрика - це розетки, вимикачі, рамки, дроти, розпаювальні коробки, ізолятори та супутні аксесуари, стилізовані під старовину 20 століття. Така електрика дозволяє створити в будинку оригінальний інтер'єр, облаштовуючи систему освітлення разом зі світильниками в стилі ретро.

Відмінні риси електрики в стилі ретро

Багато хто згадає, як виглядала проводка в «бабусині» часи: керамічні підрозетники, кручений електрокабель, вимикачі у вигляді тумблера, ну і, звичайно, прості лампи розжарювання, а послуги електрика у Львові не були на високому рівні. Стилізована електрика – це поєднання старовинного дизайну із сучасною функціональністю та безпекою.

Відмінні риси ретро електрики:

  • Провід, скручений із мідних жил із подвійною оболонкою із ПВХ. Верхній шар негорючий.
  • Матеріали виготовлення електрики: фарфор, кераміка, натуральне дерево, латунь, метал та негорючий пластик.
  • Тумблерні чи позиційні (поворотні) вимикачі.
  • Круглі розетки.
  • Круглі та овальні рамки під розетки та вимикачі, виконані з натуральних матеріалів.
  • Кручений провід з негорючої синтетики та міді.
  • Порцелянові ізолятори.

Вся електрика виконана у спокійних тонах: це слонова кістка, бронза, мідь, чорний, коричневі відтінки.

Історія виникнення

Електрика у стилі ретро увійшла у світ дизайну інтер'єрів порівняно недавно – з 1950-х років. Слід вважати, що її широке поширення почалося з розвитком ретро-стилю як напряму дизайну в Німеччині, Англії та Північній Америці. В даний час електрика в стилі ретро вже досить русифікована і перегукується зі знайомими кожному деталями та аксесуарами проводки 30-50-80-х років. Це і кручена проводка відкритого типу, і керамічні розетки, що виступають, і лампочка Едісона, що звисає на кабелі.

Електрика цього стилю тісно пов'язана не тільки з ретро, а й з вінтажем, модерном. Зі зростанням популярності у дизайнерів лофта, індастріал, сканді, ретро проводка стає невід'ємною частиною оформлення інтер'єрів у цих напрямках як самостійний, мінімалістичний декор. Часто ретро-проводку використовують у приватних дерев'яних будинках.

Урожайний тип електропроводки з усіма невід'ємними аксесуарами є проявом авторського стилю в оформленні інтер'єру.

Ретро-лампи дарують приглушене, розсіяне висвітлення. Це самостійні предмети інтер'єру, які доповнюються стилізованою електрикою - крученою зовнішньою проводкою, керамічними розетками та вимикачами з поворотним реле, спеціальними рамками. За допомогою світильників у ретро стилі можна створити цілісне оформлення інтер'єру або розставити потрібні акценти, не вдаючись до додаткового декору.